Realizując Projekt Biblioteki Narodowej pod nazwą „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych” biblioteka w Gostyni nawiązała współpracę partnerską z biblioteką szkolną w Zespole Szkół w Gostyni.
Pierwszy etap projektu został zrealizowany przez zakup nowych książek dla dzieci i młodzieży, który został przekazany w depozyt do biblioteki szkolnej.
4 listopada do biblioteki zostały zaproszone dzieci z naszego przedszkola na inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. "Rzepka". Przedstawienie w wykonaniu młodzieży szkolnej zachwyciło nas dorosłych, ale przede wszystkim dzieci, które doskonale się bawiły i co ważne bajka Tuwima jest im doskonale znana.

Na uwagę i uznanie zasłużyły również stroje i rekwizyty. Liczna grupa małych widzów z dużym zainteresowaniem obejrzała inscenizację, którą nagrodzili gromkimi brawami.
Następnie laureaci konkursu recytatorskiego "Teatr jednego wiersza" zaprezentowali nagrodzone utwory, a zespół muzyczny wykonał znane wszystkim piosenki.
W holu biblioteki zorganizowana została wystawa prac konkursowych - ilustracje do nowych książek zakupionych w ramach projektu wykonanych przez uczniów klas 1-3.
Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.
Nad przygotowanym programem czuwały pani Małgorzata Pisarzowska i pani Katarzyna Wojtala.
Bardzo cieszymy się, że czas spędzony w bibliotece dostarczył młodym odbiorcom wielu radosnych przeżyć.Zobacz Galeria