2 kwietnia biblioteka w Gostyni gościła autorkę bajek dla dzieci Melanię Kapelusz. Pisarka zadebiutowała zbiorem opowiadań „Kinga i co z niej wyrośnie” i „Kinga jak ją rozgryźć”. Na swoim koncie ma również takie tytuły jak: „Mitologia – przygody słowiańskich bogów”, „Krasnoludki”, „Zając zostaje”, „Koty, czyli historie z pewnego podwórka”.

Współpracuje z magazynem „Świerszczykw którym tworzy pamiętnik tytułowego bohatera. Na spotkaniu z Jeżykami i Kangurkami z gminnego przedszkola czytała fragmenty bajki o przygodach Kingi oraz o krasnoludkach. Rozmawiała także z dziećmi o sprzątaniu i bałaganieniu oraz odpowiadała na ich pytania.

Zapraszamy dzieci we wtorek 9 kwietnia do gminnych bibliotek na warsztaty z bajkoterapii pt.: „Bajka o jajkach-powitanie wiosny”, godz. 9.45 - biblioteka w Gostyni, godz. 11:00 – biblioteka w Wyrach.