Zapraszamy w środę 22 maja o godz. 10:00 do biblioteki w Gostyni na spotkanie z Janem Szołtyskiem, synem bohatera biografii „Po dwóch stronach frontu. Dziennik śląskiego żołnierza 1943-1947”.

Jan Szołtysek
Urodził się w Mikołowie i przez kilka lat mieszkał z bratem w Gostyni wraz z rodzicami i dziadkami, gdzie uczęszczał do szkoły podstawowej. Tutaj też przyjął swoją pierwszą komunię. Później jego rodzina zamieszkała w Mikołowie, a następnie w Halembie i w Katowicach.
Uzyskał dyplom magistra inżyniera na Politechnice Śląskiej ...w Gliwicach i tytuł MBA w Edynburgu. Należy do Stowarzyszenia Inżynierów w Ontario. Od 1987 roku wraz żoną i trójką synów mieszka w Kanadzie.
Jan pracuje jako automatyk w firmie zajmującej się budową maszyn.
Interesuje się nauką, historią oraz filozofią, jest też certyfikowanym apologetą w grupie Reasons To Believe w Covina w Kaliforni, zajmującej się powiązaniem nauki i chrześcijaństwa.
Postanowił opublikować pamiętnik swojego ojca z czasów II wojny światowej, jako świadectwo skomplikowanej historii Śląska i Ślązaków na przykładzie przeżyć konkretnej jednostki - to nie fikcja wymyślona przez pisarza, to literatura faktu.