W ramach projektu „Czym skorupka za młodu nasiąknie” odbyło się dla dzieci spotkanie z Ewą Chotomską – pisarką, scenarzystką i autorką tekstów dziecięcych piosenek. Kojarzona przede wszystkim z programem telewizyjnym Tik-Tak, gdzie występowała jako Ciotka Klotka. Współzałożycielka zespołu Fasolki.

Na jej dorobek literacki składają się nie tylko bajeczki dla dzieci takie jak: „Zając Poziomka”, „Kuchenny Alfabet w Zagadkach”, „Pamiętnik Felka Parerasa”, ale również teksty piosenek pisane dla najmłodszych np.: „Mydło lubi zabawę”, „Pan Tik-Tak”.

Na spotkaniu z przedszkolakami opowiadała o pracy w telewizji, nagranych piosenkach oraz bajkach swojego autorstwa. Swoje opowieści przeplatała zabawami i zagadkami. Dzieci usłyszały piosenkę o kocie i psie, papudze czy fasolkowym ogródku. Wspólnie zaśpiewali znany wszystkim przebój „Myję zęby”. Autorka wspominała również o swojej mamie Wandzie Chotomskiej, z którą napisała książkę „Zasypiajki”. A na koniec razem z dziećmi tańczyła do utworu „Moja fantazja.