Grupy przedszkolne Jeżyków i Tygrysków spotkały się z autorką i ilustratorką bajek dla dzieci Elizą Piotrowską. Młodszym czytelnikom znana głównie z serii bajeczek o przygodach Tupcia Chrupcia np.: „Tupcio Chrupcio. Urodzinowy prezent”, „Tupcio Chrupcio. Dbam o zęby” oraz serii „Ciocia Jadzia”, która zdobyła wyróżnienie w VI otwartym Konkursie Literackim im. Czesława Janczarskiego.

Współtwórczyni  Muzealnej Akademii Dziecięcej, wyróżnionej w Konkursie Muzealne Wydarzenie Roku Sybilla organizowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Doceniona na wielu konkursach takich jak Konkurs Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz ogólnopolski Konkurs Poetycki „Samotność dziecka”, wyróżniona przez Fundację „ ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” i polską sekcję IBBY.

Podczas spotkania z dziećmi opowiadała o przygodach Cioci Jadzi. Jak się okazało ta ciocia istnieje naprawdę i jest nią sama autorka, która w tej serii bajeczek opisała swoje przygody. Dzieci poznały także znajomych bohaterki mających często śmieszne nazwiska np. Zenek Pieluszka. Dowiedziały się, że uwielbia straszne filmy o duchach, jest sołtysową i ma zwierzęta m.in.:  świnkę Mortadelę, pieska Drakulę, kotka Sokratesa. Bo jak mówi autorka „każdemu jest trochę szaleństwa potrzebne” J