Gościem naszej biblioteki była Justyna Bednarek, autorka książek dla dzieci, romanistka, dziennikarka i redaktorka. Jej książka "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" głosami czytelników wygrała konkurs Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą "Przecinek i Kropka" 2015, a także zdobyła Nagrodę Literacką m.st. Warszawy 2016. Oprócz wspomnianych "Niesamowitych przygód dziesięciu

skarpetek" napisała wiele innych wspaniałych książek. Podczas spotkania Pani Justyna ciekawie opowiadała o swoich książkach, czytała fragmenty i zachęcała do odwiedzania biblioteki. Dodatkowo dzieci wraz z autorką z kolorowych skarpet wykonały skarpetkowe stworki. Spotkanie odbyło się w ramach programu "Partnerstwo dla książki 2019", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.