W ramach projektu „Mapa lokalnych potrzeb seniorów” odbyło się drugie ze spotkań, podczas którego uczestnicy przedstawiali swoje pomysły na zmiany, jakie wg nich powinny zostać zrealizowane w naszej gminie. 

Oprócz wymiany nawierzchni dróg, wytyczenia ścieżek rowerowych oraz stworzenia nowych parkingów znalazło się wiele innych potrzeb widzianych przez seniorów m.in.: zagospodarowanie centrum Gostyni, poprzez zrobienie miejsca odpoczynku z wiatą, ławeczkami czy urządzeniami dla dzieci oraz klubokawiarnią dla młodzieży. Wśród problemów jakie jeszcze zauważono jest również brak placówki pocztowej, brak paczkomatu czy kwestia lekarza pediatry w gostyńskiej przychodni.

Wszystkie potrzeby wskazane przez seniorów zostaną naniesione na mapę, w celu stworzenia jak nazwa projektu wskazuje „Mapy lokalnych potrzeb seniorów” w naszej gminie.