Mariusz Dmetrecki, przewodnik turystyczny i pasjonat historii, autor wielu książek, był "Gościem w bibliotece" 24 lipca. Obejrzeliśmy, przygotowaną przez naszego gościa prezentację multimedialną o Wyrach, od najdawniejszych zapisków do wybuchu II wojny światowej i bitwy wyrskiej, ze szczególnym uwzględnieniem udziału mieszkańców gminy w powstaniach śląskich.

Mieliśmy także okazję zobaczyć niektóre artefakty z jego bogatej kolekcji, wysłuchać ich dziejów, a nawet  przymierzyć.

Tą wizytą zakończyliśmy cykl spotkań z ciekawymi osobami. Dziękujemy bardzo wszystkim "Gościom...", którzy poświęcili swój czas i odwiedzili Bibliotekę podczas tegorocznych wakacji, opowiadając o swoich pasjach i dzieląc się z nami swoją wiedzą.