„Żyjmy zdrowo i kolorowo” to tytuł warsztatów interdyscyplinarnych zorganizowanych w ramach projektu „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”. Grupa Biedronek z gostyńskiego przedszkola spotkała się z Panią Aliną Przydatek z klubu KiciNici, która zapoznała ich z głównymi bohaterkami przedstawienia - Myszką Soniulindą i Króliczką Matildą oraz ich sposobem na to, co należy robić i o jakich ważnych zasadach trzeba pamiętać, aby być zdrowym.

Dzieci mogły zobaczyć własnoręcznie robione gałgankowe rekwizyty, niezbędne do poprowadzenia warsztatów, a także uczyły się angielskich i włoskich słówek. Na koniec każdy otrzymał scenariusz do bajki połączony z kolorowanką.