Zapraszamy czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyrach oraz Filii w Gostyni  do zalogowania się  na indywidualne konto internetowe czytelnika. Wejście do katalogu online znajduje się na stronie www.gbp.wyry.pl, w panelu po prawej stronie. Wystarczy odebrać z Biblioteki kod aktywacyjny i zarejestrować się według instrukcji znajdującej się w systemie LibraNet, w katalogu OPAC (zielona ikonka z pytajnikiem) .

Internetowe konto czytelnika umożliwia:

·         sprawdzenie, czy dana książka jest dostępna,

·         zarezerwowanie książki, bądź ustawienie się w kolejce po daną pozycję,

·         samodzielne prolongowanie terminu zwrotu książki do 14 dni  (prolongaty można również dokonać telefonicznie, bądź mailowo; o kolejnych prolongatach decyduje bibliotekarz i są one dokonywane, jeśli nie ma rezerwacji danej pozycji przez innego czytelnika).

·         czytelnicy, którzy w Karcie Zobowiązań Czytelnika podali adres mailowy, są automatycznie informowani przez system (poprzez wysłanie maila) o zbliżającym się terminie zwrotu książek.

W naszych bibliotekach czytelnik ma możliwość skorzystania z komputerów na miejscu  i zalogowania się na  indywidualne konto internetowe jak również samodzielnego sprawdzenia poszukiwanych książek. W przypadku jakichkolwiek trudności służymy pomocą.