27 września biblioteka w Gostyni gościła autorkę trylogii „Stulecie Winnych” Ałbenę Grabowską. Z wykształcenia lekarz – neurolog i epileptolog. W wolnym czasie pisze książki, wśród których znalazły się m.in.: „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”, „Coraz mniej olśnień”, „Lady M”, jak również pozycje dla dzieci np. cykl „Julek i Maja”. Jej powieść Stulecie Winnych została nagrodzona nagrodą czytelniczek Pióro w trakcie IV Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlicach.

Na spotkaniu z czytelnikami opowiadała m.in. o swoim pochodzeniu, pracy lekarza, pasji pisania oraz debiucie w serialu. Jak mówi autorka „Jak mam chwile to siadam i pisze, a na co dzień jestem przede wszystkim dla dzieci”. W najbliższym czasie czeka ją dużo spotkań z czytelnikami, a 16 października pojawi się również jej nowa powieść „Matki i córki”. Zapraszamy do poznania historii zawartych w powieściach pisanych przez Panią Ałbenę, dostępnych zarówno w bibliotece w Wyrach jak i w Gostyni.