Recenzje Dz i M 2021

Kwiecień

„ Przygody Baltazara Gąbki – Trylogia”

I Porwanie Baltazara Gąbki

II Misja profesora Gąbki

III Gąbka i latające talerze

Ta książka ma wiele historii, o tym jak Baltazar Gąbka był w krainie deszczowców i razem z przyjaciółmi próbował się  z niej wydostać. O Nasturcji, w której ciągle uczestniczą deszczowcy. O krainie mipingów, które atakowały cały świat. W tej fantastycznej książce występują: Smok Wawelski , (który w ogóle nie jest groźny i kocha dzieci), Książę Krak, (który wysłał w tę niebezpieczną podróż swoich przyjaciół), Baltazar Gąbka, ( który próbuje uwolnić się z krainy deszczowców), kucharz Bartolini, ( wysłany przez księcia, żeby gotować pyszne potrawy dla smoka) i doktor Koyot ( wysłany przez księcia, aby dbać o zdrowie smoka).  Tą ciekawą a zarazem zagadkową książkę polecam wszystkim dzieciom od 6 lat.

                                                                                                                    Michalina 9 lat

 

“Gorzka czekolada”

„ Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”
Jest to książka dość nietypowa, ponieważ w każdym rozdziale przedstawiona
jest zupełnie inna historia, zupełnie innej osoby. Jedne opowiadania mają
charakter fantastyczny, inne są raczej poważne, niektóre zabawne, ale
wszystkie dotyczą wartości, którymi każdy powinien się kierować w życiu. Są to
między innymi: sprawiedliwość, mądrość, życzliwość, czy szacunek. Czy pośród
starszego towarzystwa umiałbyś wykazać się odwagą i kiedy trzeba powiedzieć
„nie”? Czy kiedy z dnia na dzień co raz bardziej pogrążasz się w kłamstwie dasz
radę powiedzieć „stop”? To wymaga samodyscypliny i optymizmu. A czy
wykażesz się zainteresowaniem i przeczytasz całą tę książkę?
                                                                                                                                                                                                                                                           Antosia

„Kapelusz Pani Wrony”

Kapelusz Pani Wrony ciągle się gubił, czy w lesie, czy na łące, czy w innych niespodziewanych miejscach. Ale Pani wrona zawsze kiedy zgubiła, swój kapelusz chciała go mieć przy sobie. Wiele razy odbywały się niezbędne poszukiwania. Czasem to nawet trzeba było zatrudniać detektywa. Tą książkę o fantastycznych zwierzątkach bardzo polecam wszystkim dzieciom w klasach od 1 do 3.

Michalina 8 lat

Oj, Hela!

Cześć nazywam się Hela, mam 9 lat i trzy najlepsze koleżanki: Magdę, Kamilę i Patrycję, która powtarza drugi raz trzecią klasę. Bardzo lubię bawić się w hiszpankę, najczęściej bawię się z Magdą. Mam pieska, który nazywa się Parówkas, jest super! Odwiedza mnie często mój kuzynek Ryszardek. Każda moja przygoda kończy się bardzo śmiesznie. Tą fajową książkę o mnie i o moich przygodach polecam wszystkim dzieciom w moim wieku.

Michalina 8 lat

                                                                                                            

“Asiunia”

J.Papuzińska:  „Asiunia”

Wojna rozpoczęła się gdy Asiunia miała 5 lat. Pewnej nocy znikła jej mama, tata i cały dom. Trzeba było iść do cudzej pani, spać w innym łóżeczku i pić z innego kubeczka. Asiuni było dziwnie w obcym domu. Dziewczynka bardzo uważnie obserwowała świat i próbowała jak najwięcej zrozumieć, ale dla takiej małej dziewczynki jak ona jest to bardzo trudne. jeżeli chcecie więcej się dowiedzieć o przygodach Asiuni, przeczytajcie sami tę lekturę.
                                                                                                                                     Michalina 8 lat

“Heartland”

L. Brooke:  „Heartland” Tom l „Powroty”

Czy tak jak ja kochasz zwierzęta a w szczególności konie? Tak? Zachęcam cię serdecznie do przeczytania pierwszej książki z serii „Heartland” pod tytułem „Powroty” autorstwa Lauren Brooke. Amy i jej mama zajmują się leczeniem koni, które straciły chęć do życia i zaufanie do ludzi. Zadaniem stadniny jest odbudowanie relacji konia z człowiekiem opartej nie na strachu, ale na wzajemnym zaufaniu. Amy wraz z mamą jadą do stadniny z kolejnym koniem, który stracił zaufanie do człowieka, ale po drodze ma miejsce pewne wydarzenie, które na zawsze odmieni życie dziewczyny. Jeśli wciągnęła Cię ta lektura i zaciekawiły Cię losy Amy to czeka na Ciebie dziewiętnaście pozostałych części tej wspaniałej serii.
                                                                                                                       Antosia 13 lat

                                                                                        

Styczeń

M. Buczkówna: Piotruś zuch

Książka „Piotruś zuch” to pełna smutku i miłości do psów historia. Opowiada ona o chłopcu, który musiał spełnić siedem warunków, żeby stać się zuchem. Miał też wiele przygód dotyczących jego psa. Tę książkę gorąco polecam wszystkim dzieciom od siedmiu lat.

                                                                                                      Michalina 8 lat

A. Iwaszkiewiczowa: Nasze Zwierzęta

Jeśli lubicie zwierzęta i historie z nimi związane to zachęcam was do przeczytania książki „Nasze zwierzęta” Anny Iwaszkiewiczowej. Czy wiecie kto to jest Kokosia? Pewnie nie. Kokosia jest papugą i zarazem pierwszym zwierzątkiem, które mieszkało na Stawisku. Po Kokosi na Stawisku były jeszcze inne zwierzątka koty, psy i konie. W tej książce znajdziecie rozmaite ciekawe historie o zwierzętach. Niektóre są zabawne, ale zdarzają się smutne. Ja gorąco zachęcam do przeczytania całej książki wszystkie dzieci, które tak jak ja kochają zwierzęta i przygody.                                                 

                                                                                                         Antosia 13 lat

I. Dekelper i F. Le Gloahec: Niezwykłe historie

Ta książka informuje nas jak ważni są przyjaciele. Historyjka pierwsza jest o dwóch pieskach, które nie umiały się  rozłączyć. Druga o muchomorze, który został wyrwany ze swojego miejsca pod drzewem. Trzecia o rybce, która chciała zwiedzić cały świat. Czwarta o kwiatku, któremu opadły płatki. Piąta o ptaszku, który nie chciał wylecieć z zegara. Szósta o żółwiu, który myślał, że jest sam na świecie. Siódma jest o aksamitozwierzu, który wybrał się w świat. Ósma o dziewczynce co nie wiedziała gdzie słońce śpi. Dziewiąta o chorym chłopczyku. Dziesiąta o czarownicy, która lubiła dzieci. Jedenasta o balu przebierańców. A dwunasta jest o piesku, który spotkał króliczka. Zachęcam do przeczytania tych bajek wszystkie dzieci, które lubią świat fantazji.

                           Michalina 8 lat

Skip to content