Recenzje Dz i M 2024

Luty

A. Romaniuk: Kocia Szajka i gondola przemytników

Ostatnio przeczytałam książkę pod tytułem „Kocia Szajka i gondola przemytników” Kocia Szajka poleciała do Wenecji. Spotkali tam kota, który miał na imię Dante. W Wenecji grasowało dwóch przemytników, którzy z palazzo del Monte wykradali drogocenne księgi. Kocia szajka i Dante wykryli przemytników, ale w jaki sposób przeczytajcie sami. Do przeczytania jest cała seria o przygodach Kociej Szajki.

Dorota, 8 lat

J. Bednarek: Nowe przygody skarpetek

Ostatnio przeczytałam książkę pod tytułem „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. Ta książka opowiada o trzynastu skarpetkach. Skarpetki te gubią się w dziurze pod pralką. Jedna uratowała chomika, druga została duchem. Trzecia została serowarem, a resztę przeczytajcie sami. Ta książka bardzo mi się podobała.

Dorota, 8 lat

Styczeń

W. Chotomska: Pięciopsiaczki

Ostatnio przeczytałam książkę pod tytułem „Pięciopsiaczki” Wandy Chotomskiej. Balbina urodziła pięć szczeniąt. Cztery pieski: Miś, Ciapek, Pędzel, Klakson i suczkę Myszkę. Pieski okazały się rozrabiakami – wszędzie sikały i wszystko gryzły. Gdy pieski podrosły, znalazły nowych właścicieli i nowe domy. Jedynie Myszka została z mamą Balbiną. Książka opisuje przygody tych piesków i bardzo mi się podobała.

Dorota, 8 lat

T. Brunstrom: Tata Oli zostaje jutuberem

Chciałam Was zachęcić do książki „Tata Oli zostaje jutuberem”. Ta bajka jest bardzo fajna, śmieszna i trochę straszna. Tata jest starszy i łagodny. Nagrywa różne filmiki i postanawia puścić je na YouTubie. Tata Oli wymyśla różne, zabawne pranki: z udziałem wiadra wody, czy z tortem. Pomimo, że tata nagrywa dużo filmików, to mało ludzi ogląda jego kanał. Ta książki mi się bardzo podobała bo jest w niej dużo rysunków i szybko się ją czyta.


Julka, 8 lat

M. Kruger: Ucho, dynia, 125!

W szkole bawiono się w wyliczankę ucho, dynia. Ucho oznaczało, że trzeba się było chwycić za ucho, dynia za nos. Później trzeba było podać liczbę podskoków na jednej nodze (trzymając się za nos i ucho). Jacek Kosmala (wódz bandy Silniaków) chciał dać wyliczankę ucho, dynia, 125 Piotrkowi (wodzu bandy Bohaterów – obie bandy nie chciały mieć ze sobą nic wspólnego), lecz gdy ją powiedział okazało się, że to nie Piotrek wyszedł zza rogu szkoły, tylko podejrzany od początku książki balonikarz. Jak skończyła się ta historia, jak został ukarany Piotrek, tego dowiecie się już sami w książce Marii Kruger Ucho, dynia, 125!

Michalina, 11 lat

B. Kosmowska

Buba to chłopiec chory na białaczkę. Cała historia opiera się na chrześcijaństwie, lecz są takie fragmenty, które przeciwstawiają tą religię. Buba, który nie wierzył – bo tak nauczyli go rodzice – leży w szpitalu. Opiekuje się nim najlepsza „ciotka” Matylda (o której odkrył wiele tajemnic) i to właśnie ona nauczyła go chrześcijaństwa. Buba ma trudne życie. Spotyka niebieską dziewczynę, która też leży na tym samym oddziale. Rodzice nie potrafią pokazać mu, że go kochają. Odkrywa to, gdy przyjeżdżają do szpitala, dowiedzieć się, że wkrótce umrze. Cała książka przedstawiona jest w formie listów do Boga, w których wszystko opisuje. Bardzo polecam tę książkę, bo pomaga dostrzec wiele rzeczy, o których kiedyś myślałam inaczej.


Michalina, 11 lat

Skip to content