Czytam i polecam – piszę recenzje

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z klas od 2 do 8 z naszego regionu do wzięcia udziału w konkursie pt.: „Czytam i polecam”.

Organizatorem Konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Wyrach ul. Główna 58 wraz
z Filią w Gostyni ul. Pszczyńska 372.

Zadanie konkursowe polega na napisaniu dowolnej ilości niepublikowanych wcześniej recenzji z przeczytanych lub ulubionych książek. Objętość pracy to max 1 strona na papierze A4, napisana czytelnie, starannie i bez błędów ortograficznych długopisem (piórem) lub na komputerze. Recenzje prosimy dostarczać osobiście do Biblioteki w Wyrach lub do Biblioteki w Gostyni oraz drogą elektroniczną na adres e-mail: wyry@gbp.wyry.pl w formacie jpg w terminie od dnia 1.10.2020r. do 31.05.2021r.

Pragniemy poprzez ten konkurs promować czytelnictwo literatury pięknej wśród dzieci        i młodzieży, rozwijać kulturę słowa i umiejętności wyrażania opinii o dziele literackim.  Chcemy pobudzić wyobraźnię, kreatywność i aktywność twórczą młodych ludzi. Zamierzamy również poznać preferencje czytelnicze dzieci i młodzieży.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem oraz zaakceptowaniem jego postanowień.