Joanna Pasierbek – Konieczny

Nazywam się Joanna Pasierbek-Konieczny.
Z wykształcenia jestem dziennikarzem i przez większą część swojego dotychczasowego życia zawodowego czynnie wykonywałam ten zawód. Pisanie jest dla mnie codziennością, a przy okazji sprawia mi ogromną radość. Skąd pomysł na monografię Gostyni? To moje miejsce na Ziemi, dlatego chciałam bliżej poznać jego historię…

Przypadek sprawił, że w 1976 roku w związku z przydziałem pracy w szkole trafiła tutaj moja Mama, rok później pojawiłam się na świecie ja – już rodowita gostynianka – i tak zostało. To Mama podsunęła mi pomysł napisania monografii Gostyni, jako mojej pracy magisterskiej, kilka lat później pojawiła się szansa na wydanie jej w formie książki, więc… napisałam monografię praktycznie na nowo. Dzięki wielu godzinom spędzonym w archiwach i ogromnemu zaangażowaniu, wspólnie z Lidią Borowian-Cybą i Henrykiem Cybą, stworzyliśmy pełną historię naszej miejscowości, od średniowiecza do czasów współczesnych, co napawa mnie nieskrywaną dumą.

Swój związek z Gostynią cementuję każdego dnia. Tutaj zapuściłam korzenie, tutaj założyłam rodzinę i wybudowałam dom, tutaj do szkoły chodzą moje dzieci. W 2014 roku po raz pierwszy zostałam radną Rady Gminy Wyry, a po uzyskaniu mandatu w kolejnych wyborach samorządowych, otrzymałam zaszczyt pełnienia funkcji Przewodniczącej Rady Gminy Wyry. Cieszę się, że mogę nie tylko obserwować rozwój naszej miejscowości, ale również aktywnie w nim współuczestniczyć.

Skip to content