Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

2023

Wspólnie z uczniami klasy 1B ze Szkoły Podstawowej w Wyrach, 20 kwietnia świętowaliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Zwiedziły pomieszczenia biblioteczne, zaznajomiły się z księgozbiorem, zapoznały z poszczególnymi działami. Poznały historię kotka z bajki „Książki” przedstawioną w formie Teatrzyku Kamishibai. Mówiliśmy o historii pisma i książki, oglądaliśmy papirusową zakładkę czy czerpany papier. Były zabawy ruchowe i zagadki. A na koniec każdy otrzymał Medal Przyjaciela Biblioteki oraz zakładkę do książki z orgiami.

23 kwietnia obchodzimy święto, które ustanowione zostało przez UNESCO w 1995 roku. Święto ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa oraz ochronę własności intelektualnej.
Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Read… so you never feel alone” (Czytając… nigdy nie będziesz samotny), które to nawiązuje do okresu odosobnienia i dystansu społecznego, którego doświadczaliśmy niejednokrotnie podczas trwania pandemii.

Przygotowaliśmy dla Was ciekawe wydarzenia na naszym funpage na FB.

#ŚwiatowyDzieńKsiążkiiPrawAutorskich#BibliotekaWyryBibliotekaGostyń
Zapraszamy do wspólnego świętowania w Internecie.

Skip to content