Kuźnia kapitału ludzkiego i społecznego – AKTYWNI w DZIAŁANIU

Biblioteka pozyskała środki zewnętrzne

Biblioteka otrzymała dofinansowanie zdania „Kuźnia kapitału ludzkiego i społecznego – AKTYWNI w DZIAŁANIU” w ramach projektu grantowego w ramach poddziałania” Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach  strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na przedsięwzięcie nr 9 Kuźnia Kapitału Ludzkiego i Społecznego.

Zadanie będzie realizowane od lutego do sierpnia 2021 roku.

Przewidziano między innymi:
– prelekcję „EKOlogiczni w działaniu”,
– warsztaty „Kobiecość – mój atut”,
– warsztaty artystyczne „Przez sztukę do samego siebie”,
– warsztaty „Zaprogramuj się na zdrowie w bibliotece”,
– warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej „Potrafię – pomagam – ratuję”

Na koniec realizacji zadania zaplanowano dla najbardziej aktywnych uczestników niespodziankę.

Szczegóły  działań będą zamieszczane na bieżąco w naszych mediach, na plakatach i w ulotkach.


Już teraz zapraszamy młodzież, dorosłych i seniorów  z terenu naszej Gminy do WSPÓLNEGO AKTYWNEGO DZIAŁANIA.

Ilość uczestników w działaniu jest ograniczona – już teraz możesz zgłosić chęć udziału w wybranym przez siebie przedsięwzięciu.

18 maja w Bibliotece w Gostyni odbyły się pierwsze warsztaty w ramach realizacji projektu grantowego “Kuźnia kapitału ludzkiego i społecznego – AKTYWNI w DZIAŁANIU”. Uczestnicy mieli możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce, poprzez wykonywanie ćwiczeń na fantomach, udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej osobie dorosłej, dziecku i niemowlakowi.Nasi goście w prezencie otrzymali niezbędnik ratunkowy.

Kolejne warsztaty z cyklu “Aktywni w działaniu”, pt.”Kobiecość – mój atut” skierowane były do płci pięknej. Nasze panie mogły się dowiedzieć jak zadbać o swój wizerunek, jak poczuć się pięknie i kobieco niezależnie od wieku. Dla każdej uczestniczki warsztatu przygotowaliśmy mini zestaw markowych kosmetyków do makijażu.

#Zaprogramujsięnazdrowiewbibliotece – warsztaty poprowadziła dla nas Karolina Myszor, trener personalny i miłośniczka zdrowego odżywiania oraz lekkoatletyki. Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy książkę z przepisami na pyszne zielone koktajle.

Warsztaty ekologiczne dla uczniów szkół w Gostyni i w Wyrach przeprowadził wykładowca Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim, dr nauk prawnych Maciej Thorz.

30 czerwca w Bibliotece w Gostyni odbyły się ostatnie warsztaty z cyklu “AKTYWNI w DZIAŁANIU”. Zajęcia poprowadziła dla nas pani Andżelika Gogol, mieszkająca w Wyrach autorka ręcznie malowanych ikon. Kursanci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali części teoretycznej, którą mieli także okazję zastosować w praktyce.

Skip to content