DBI 2022

#DBI2022#DziałajmyRazem

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. W roku 2022 obchodzić go będziemy 8 lutego.
 Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. 
 DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. 

#BibliotekaWyry#DBI2022

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 8 lutego gościem Biblioteki w Wyrach i Klubu Seniora był dzielnicowy asp. sztab. Rafał Laskowski. Omówił zagrożenia i metody oszustw w sieci a przede wszystkim radził jak się przed nimi bronić. Prelekcji towarzyszyły filmy z serii “Seniorze spotkajmy się w sieci” oraz ankieta dla uczestników spotkania.

#BibliotekaGostyń#DBI2022

23. lutego gościem Biblioteki w Gostyni był dzielnicowy asp. sztab. Rafał Laskowski.
Rozmawialiśmy o zagrożeniach w Internecie, o tym ja bezpiecznie poruszać się w sieci, na co warto zwrócić uwagę, do jakich działań podchodzić z ostrożnością. Seniorzy mieli możliwość zadawania pytań, wyjaśniania swoich wątpliwości. Wszyscy chętnie dzielili się własnym doświadczeniem i sposobami zachowywania bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Skip to content