#WirtualnaBibliotecznaAkademiaAktywnychiKreatywnych

#WirtualnaBibliotecznaAkademiaAktywnychiKreatywnych to miejsce spotkań on-line z kreatywną nauką, sztuką i zabawą przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, pasje, chcą miło spędzić czas.
Projekt będzie realizowany poprzez nagrywanie przez pracowników Biblioteki filmików instruktażowych, w których będzie można poznać nowe techniki plastyczne, tajniki tworzenia rękodzieła i zdobienia przedmiotów. Filmiki będą zamieszczane na stronie internetowej biblioteki oraz na naszym fanpage’u w każdy pierwszy poniedziałek danego miesiąca.

Mamy nadzieję, że wirtualne spotkania wkrótce zmienią się na spotkania twarzą w twarz w bibliotekach, gdzie wspólnie będziemy poznawać nasze pasje, dzielić się nimi i rozwijać nasze umiejętności.

ZAPRASZAMY i liczymy na Waszą obecność i komentarze!

Odcinek 1: PUDEŁKO/OSŁONKA

Do wykonania pudełka/osłonki potrzebujemy następujące materiały: tekturowe pudełko, około 16 prostokątów o wymiarach 3,5 cm x 4,0 cm, 4 paski o szerokości 2 cm, długość zależy od wielkości pudełka, klej na gorąco, tasiemka lub sznurek do ozdoby pudełka. Pudełko można na koniec pomalować farbami akrylowymi i dowolnie ozdobić. Zapraszamy do samodzielnego wykonania pudełka/osłonki i pochwalenia się swoimi dziełami w komentarzach. Już nie możemy doczekać się Waszych dzieł!

Odcinek 2: PASEK

Doskonale sprawdzi się zarówno do sukienek, jak i spodni, bluzeczek czy też sweterków. Każdemu strojowi doda klasy i tak potrzebnej elegancji. Do wykonania paska będziemy potrzebować: 3-4 pary rajstop damskich/dziewczęcych – ważne, żeby wszystkie były w tym samym kolorze ( mogą być dziurawe ;)), nożyczki, szydełko, klamerkę do wykończenia paska. Zapraszamy do oglądania i samodzielnego wykonania. Mamy nadzieję, że pochwalicie się w komentarzach swoimi samodzielnie wykonanymi paskami.

Odcinek 3: SERWETNIK

Odcinek 4: STORCZYK

Materiały potrzebne do wykonania storczyka: kolorowe elastyczne rajstopy (różnokolorowe folie dla wersji kwiatów robionych z folii), drut wiązałkowy o grubości 0,7 mm, klej na gorąco, gąbka florystyczna do sztucznych kwiatów, wata, osłonka doniczkowa, drut na łodygę kwiatu, 2 plastikowe nakrętki różnej wielkości, taśma florystyczna, nici, nożyczki. Życzymy udanego tworzenia!

Odcinek 5: Pojemniki/osłonki wykonane metodą decoupage

Do wykonania pojemnika/ osłonki będzie potrzebne:
– puszka metalowa po konserwie/mleku,
– biała farba do metalu,
– serwetka papierowa z wybranym motywem,
– 2 pędzelki, pojemnik na wodę,
– klej do decoupage .
Wykonane przedmioty mogą nam służyć jako pojemniki na ciasteczka, cukierki, produkty sypkie w kuchni, albo inny organizer. Mogą również być wykorzystane jako osłonki do kwiatków. Zapraszamy do oglądania :), liczymy na Wasze opinie i czekamy na Wasze dzieła w komentarzach.
Te i kolejne kreatywne inspiracje znajdziecie na naszym kanale YouTube
Serdecznie zapraszamy do subskrypcji 🙂
Dołączcie do nas!

Skip to content