Podróż do przyszłości


Podróż do PRZYSZŁOŚCI z Biblioteką w Gostyni

12 września 2020 roku rozpoczęliśmy realizację projektu „Podróż do przyszłości” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Była wymiana książek, ciekawe dyskusje, prezenty… i wiele innych atrakcji.

To było pierwsze spotkanie Klubu Zaczytanych Rodzin, który powstaje przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyrach.

Można było porozmawiać o ulubionych  książkach, a przeczytane już własne egzemplarze wymienić na inne. Czytelnicy, którzy aktywnie włączali się w dyskusje otrzymali od bibliotekarzy nagrody- niespodzianki.


W godz. 16:00-19:00 odbyły się ponadto teatralne i plastyczne warsztaty ekologiczne, animacje dla dzieci, pokaz teatru ognia. W trakcie całego wydarzenia czynny był punkt wymiany książek i roślin – dla wszystkich chętnych. To była świetna okazja, by nie tylko odświeżyć swoją domową bibliotekę czy ogród, ale również poznać się wzajemnie, wymienić informacjami.

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy brali udział w realizowanych przez nas działaniach.

Już teraz cieszymy się na kolejne spotkania w październiku i listopadzie.
Zespół Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyrach zaprasza do dalszego udziału w projekcie.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną nie możemy Państwa zaprosić na warsztaty do salki konferencyjnej w Bibliotece w Gostyni.
Proponujemy spotkanie on-line.

Czy można metalowej puszce dać drugie życie? Oczywiście! Zobaczcie, jak w kilkanaście minut można przerobić ją na… przepiękny organizer na biurko! Zapraszamy Was na warsztaty ekologiczne online z Agatą Lisowicz-Walą z Fundacji Herbateka. Warsztaty zrealizowano w ramach projektu “Podróż do Przyszłości” dofinansowanego ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
i Ośrodek Działaj Lokalnie – Centrum Społecznego Rozwoju w Mikołowie.

Zapraszamy Was na drugie w tym roku spotkanie na warsztatach ekologicznych online z Agatą Lisowicz-Walą. Tym razem drugie życie podarujemy plastikowym osłonkom na rośliny i w bardzo szybki i łatwy sposób stworzymy oryginalną doniczkę na kwiaty.

Skip to content