Recenzje Dz i M 2023

Lipiec

A. Iwaszkiewiczowa: Nasze zwierzęta

Jest to książka, która opisuje życie różnych zwierząt: koni, psów, kotów i papug. Książkę napisała Anna Iwaszkiewiczowa, która także ma kilka zwierząt w domu. Osoby, które lubią zwierzęta koniecznie muszą tę książkę przeczytać, ponieważ w tej książce przedstawiona jest miłość do zwierząt i pomaganie zwierzętom.

Michalina 11 lat

J. Niemczuk: Bajki Pana Bałagana

Jest to książka pełna przygód ciekawych, ale i niebezpiecznych. Chłopiec imieniem Wojtek miał wielki bałagan i właśnie wtedy Pan Bałagan przyleciał do niego. Zabrał go do bajki. Kilka razy przylatywał do pokoju Wojtka i zawsze zabierał go do innej bajki. Wojtek miał już dosyć tych wycieczek, więc zaczął mieć porządek. Lecz po kilku dniach zaczął się bać, że Panu Bałaganowi coś się stało i zatęsknił do tych przygód, chociaż ich nie lubił.

Michalina 11 lat

Marzec

A. Maleszka: Seria Magiczne drzewo 

Jest to seria książek związana z magią, czarowaniem, ale też z przygodami i zagadkami. Trójka rodzeństwa znajduje magiczne czerwone krzesło oraz wiele innych magicznych i zaczarowanych rzeczy. Z każdą z rzeczy mają inną, ciekawą, interesującą, ale także niebezpieczną przygodę. Ja przeczytałam już te książki i żałuję, że już nie ma dalszych części. A jeżeli Ty także lubisz przygodowo – detektywistyczne książki, bardzo Ci tę serie polecam.

Michalina 10 lat

Luty

G. Bouttier – Guerive: Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw

Ostatnio z moją trzyletnią córką – Marceliną miałyśmy przyjemność przeczytać księgę zabaw z otwieranymi okienkami o tematyce ekologicznej dla dzieci pod tytułem “Ratujmy Ziemię” –  autora Bouttier-Guerive Gaelle. To edukacyjna przygoda dla kilkulatków zawierająca mnóstwo zagadek dotyczących świata przyrody i recyklingu z 2019 roku. Szczególnie interesująca jest gra planszowa wewnątrz, która wskazuje jasno jakie działania są właściwe dla ochrony środowiska. Książka posiada zdecydowany atut – otwierane okienka pełne ekologicznych infografik, które wzbudziły zainteresowanie młodszego brata Marcelinki – 10 miesięcznego czytelnika Cezarego, który mógł namacalnie zobaczyć kolorowe, ruchome ilustracje. Według mnie zdecydowanie warto sięgnąć po nią w bibliotece, wypożyczyć ją całej rodzinie. Zajmuje czas w zimowe popołudnie i włącza małe istoty do opieki nad Matką Ziemią … Czy zgadniecie jaka ciekawostka czeka na was dotycząca nas – Polaków? Sprawdźcie sami czy jesteście EKO …

Aneta Jurek

Skip to content