Gościli w naszej Bibliotece

2024

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARLENĄ SEMCZYSZYN

26 kwietnia (piątek) godz. 9:30 Biblioteka w Wyrach

Dzisiejszego poranka gościliśmy w bibliotece w Wyrach, autorkę powieści obyczajowych cieszących się dużą popularnością wśród czytelniczek – Marlenę Semczyszyn.

Pani Marlena, łaziszczanka, opowiadała o swojej najnowszej powieści “Historie od końca”. Poznajemy w niej historie bohaterów – Karoliny, Mateusza, Tesi z Piotrem, Wisławy, Ani i innych. Książka “wzięta z życia” jest pełna dobrych emocji, wzrusza, czasem nawet do łez, czasem skłania do refleksji i zastanowienia. Jesteśmy pod wrażeniem i dziękujemy uśmiechniętej i pełnej pozytywnej energii autorce za inspirujące spotkanie.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ALEKSANDRĄ RAK

17 kwietnia (środa) godz. 17:00 Biblioteka w Wyrach

Miesiąc po premierze najnowszej książki gościliśmy ponownie Aleksandrę Rak. „Herbaciarnia pod Jaśminem” to pełna emocji powieść, w której spotykamy 4 wspaniałe kobiety, pragnące zmian w swoim życiu. Honorata, Gabrysia, Alicja i Dagmara to główne bohaterki,  które zaproszą Was do swojego domu, poczęstują filiżanką herbaty i opowiedzą o sobie, swoich rozterkach, marzeniach i życiu. Cudowna opowieść o sile przyjaźni, kobiecym wsparciu i zmianach, które tak naprawdę nie są złe. Zapraszamy do odwiedzenia Herbaciarni pod Jaśminem i poznania  dziewczyn z najbliższej okolicy.
Powieść stanowi pierwszy tom cyklu, druga część pojawi się w czerwcu.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ WOJTKOWSKĄ-WITALĄ

18 marca (poniedziałek) godz. 9:00 Biblioteka w Wyrach

W poniedziałkowy poranek powitaliśmy w bibliotece w Wyrach, razem z Klubem Seniora “Dobry czas”, znaną i lubianą pisarkę z Mikołowa – Annę Wojtkowską – Witalę. Podczas spotkania przypomniała swoje wydane książki oraz opowiadała o tych, które mają się wkrótce pojawić się na rynku wydawniczym. A będą to – “Apaszka w kwiaty jabłoni” i “Azyl dla pogubionych serc”. Usłyszeliśmy także wiele ciekawostek związanych z bohaterami powieści i miejscem akcji. Poznaliśmy także drogę od napisania do wydania książki. Choć było to już trzecie spotkanie z czytelnikami to kolejne planujemy już w czerwcu.

2023

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JANUSZEM MUZYCZYSZYNEM

1 grudnia (piątek) godz. 17:00 Biblioteka w Wyrach

Gościem Biblioteki w Wyrach był Janusz Muzyczyszyn, z wykształcenia metalurg, zawodowo związany z informatyką, a od kilku lat autor wierszy i powieści obyczajowych. Swoją drogę z pisaniem rozpoczął od wydania tomiku wierszy „Dziewczyny, kobiety, czas”. Później pojawiły się „Myśli słodko gorzkie” oraz „Pamiętam Cię jutro”. Poza utworami poetyckimi, autor pisze także powieści obyczajowe. W 2019 roku wydana została pierwsza powieść „Mój drugi brzeg”, następnie ukazały się „Droga 88”, „Zapomniany pamiętnik” oraz najnowsza „Usłyszeć Mamo”. Na swoim koncie ma również opowiadania w antologiach „Własna ścieżka”, „Ślady na śniegu”, „Opowiedz o miłości” oraz w zbiorze „Zdarzyło się.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ALEKSANDRĄ RAK

27 września (środa) godz. 17:00 Biblioteka w Wyrach

Spotkanie z ulubioną autorką powieści obyczajowych, tym razem wokół książki “Sekrety rodziny Winnickich”. Zaskakująca i wciągająca, pełna emocji, wzruszeń i tajemnic historia rodziny prowadzącej winnice w Szczepówce. Polecamy przeczytać tę, jak również inne książki autorki, o których także wspomniała. Urokliwe Płotki z cyklu “Szept Anioła”, Bieszczady z serii “Pensjonat na Wzgórzu” czy nasze okolice z powieści “Dziewczyna ze słonecznikiem” i historię toczącą się w wyrskiej stadninie z cyklu “Poprowadź mnie”.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z IZABELĄ GRABDĄ

19. maja (piątek) godz. 17:00 Biblioteka w Wyrach

Ponownie gościliśmy autorkę powieści obyczajowych i książek z gatunku fantasy Izabelę Grabdę. Przypominając nam o swoich początkach z pisarstwem, opowiedziała o książkach i przygodach jakie miała podczas ich pisania. Ważną rolę w jej karierze pisarza odegrała Sekcja Literacka Pawła Majki z Krakowa – to tam poznała warsztat i nauczyła się pisać. Wychodząc w przyszłość, wśród swoich najbliższych planów literacki ma wydanie 3 powieści, z których jedna pt. “Herbówna” ma ukazać się już 30 czerwca.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ŁUKASZEM SZUSTEREM

21. kwietnia (piątek) godz. 17:00 Biblioteka w Wyrach

Autor debiutujący w zeszłym roku thrillerem kryminalnym “Splątani”, tym razem przedstawił nam kontynuację cyklu – drugi tom pt. “Upiorni”. Pytany o kolejne książki, zdradził nam, że zaczął pisać 3 swoją powieść, którą chciałby wydać w przyszłym roku.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ALEKSANDRĄ RAK

15. marca (środa) godz. 9:00 Biblioteka w Gostyni

24. marca (piątek) godz. 17:00 Biblioteka w Wyrach

Po raz kolejny gościem naszych Bibliotek była lubiana przez czytelników, autorka ciepłych i rodzinnych powieści obyczajowych Aleksandra Rak. Przedstawiając swoja najnowszą powieść “Latarnik” otwierającą nowy trzytomowy cykl “Szept Anioła”, przypomniała o swoich początkach z pisarstwem, wydanych książkach i dalszych planach wydawniczych.

2022

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PAULĄ UZAREK

18. listopada (piątek) godz. 17:00 Biblioteka w Wyrach

W piątkowy wieczór odbyło się spotkanie z autorką cyklu “Ślady dusz” Paulą Uzarek. Z zawody architekt krajobrazu, po godzinach pisarka. Czytając “Ślady dusz” poznacie historie Adama. Będzie dużo wspomnień, wierzeń ludowych i magii, a także przepiękne widoki i krajobrazy malowniczych Kaszub. III tom cyklu wyjdzie w grudniu.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ŻANETĄ PAWLIK

9. listopada (środa) godz. 17:00 Biblioteka w Wyrach

9 listopada gościliśmy w wyrskiej Bibliotece Żanetę Pawlik. Mieszkająca w Katowicach, aktorka Teatru Amatorskiego, w tym roku wydała swoją pierwszą książkę „Mowy nie ma!”. Na spotkaniu p. Żaneta opowiadała o swoim debiucie literackim, wydawaniu książek, pracy w Teatrze oraz o kolejnych powieściach. W przyszłym roku ma zostać wydany Tamarynd, jak określiła autorka – powieść „cięższego kalibru”. Obecnie p. Żaneta jest w trakcie pisania swojej czwartej książki.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ŁUKASZEM SZUSTEREM

19. października (środa) godz. 17:00 Biblioteka w Wyrach

Gościem Biblioteki w Wyrach był Łukasz Szuster, autor kryminału „Splatani”. Z zawodu ubezpieczyciel, z pasji pisarz – opowiedział nam o swojej książce, początkach z pisaniem „od czego to się zaczęło” oraz o dalszych planach związanych z książką.  Pan Łukasz jest laureatem konkursu „Stulecie polskiego kryminału”, jego opowiadanie „Kwantowy smok” zajęło I miejsce w kategorii „Kryminał za sto lat”. Powieść “Splatani”to thriller z elementami kryminału. Główni bohaterowie zajmują się sprawą porwania milionera ze Śląska. To książka, która wciąga, od której nie da się oderwać.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ WOJTKOWSKĄ-WITALĄ

12. października (środa) godz. 17:00 Biblioteka w Wyrach

Po raz kolejny gościem Biblioteki w Wyrach była Anna Wojtkowska-Witala. Zawodowo bibliotekarka, po godzinach pisarka powieści obyczajowych, z happy endem. Wśród książek jej autorstwa znajdziecie m.in. “Zapach makadamii”, “Odnaleźć marzenia” oraz najnowsza “Potknięcia miłości”. Młodzieży polecamy książkę “Basia Urwiska” o przygodach 11-letniej dziewczynki, mieszkanki Mikołowa. Podczas spotkania z czytelnikami p. Ania opowiadała o historiach opowiedzianych w książkach i planach na przyszłość. Nie zabrakło również pytań czytelników. Dowiedzieliśmy się też różnych ciekawostek. A plany na najbliższy czas to wydanie kolejnej powieści „Dom na granicy”, której fragment mogliśmy posłuchać na spotkaniu.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARYLĄ BASTAK

26. sierpnia (piątek) godz. 17:00 Biblioteka w Wyrach

26. sierpnia gościem Biblioteki w Wyrach była Maryla Bastak, autorka książki “Chata na Siwym Groniu”. Zawodowo nauczycielka języka angielskiego, plastyczka oraz właścicielka domu w górach. Na spotkaniu opowiadała o tytułowej chacie, która była jej marzeniem. Mogliśmy również obejrzeć zdjęcia domu i podziwiać przepiękne widoki gór. Książka którą wydała, ma charakter dziennika zawierającego historie z życia, czasem straszne, czasem śmieszne, ale prawdziwe. Historie pisane przez życie i ukazujące piękno, a jednocześnie trud mieszkania na szczycie góry, gdzie „zawsze jest z czym walczyć”. Mieszkając w takim miejscu trzeba „dostrzegać każdą najmniejszą radość w życiu” – mówi autorka.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PATRYCJĄ ŻUREK

24. czerwca (piątek) godz. 17:00 Biblioteka w Wyrach

24. czerwca Bibliotekę w Wyrach odwiedziła Patrycja Żurek, autorka powieści obyczajowych poruszających trudne tematy. Na spotkaniu z czytelnikami przybliżyła historie opisane w swoich powieściach – niełatwe, pouczające i pomagające pewno wielu ludziom. Poznaliśmy „Iskierkę”, „Marcina”, „Grubaskę” czy „Serce lasu”. Każda inna, każda ciekawa i każda warta przeczytania. Wśród powieści jej autorstwa znajdziecie również: „Kobietki”, „Ptaki”, „Światła w oknach”, „Wschodni płomień”, „Z poczwarek w motyle” czy „Księżycowe dni”. Zapraszamy do lektury.

Natomiast 22. czerwca mieliśmy przyjemność gościć Patrycję Żurek w bibliotece w Gostyni.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARIĄ TYMAN

8. czerwca naszym gościem była Maria Tyman,

Spotkanie autorskie z łaziszczanką Marią Tyman, autorką książki pt. “Bezsenność czyli o tym, jak snu szukałam”. Autorka poszukiwała snu przez ponad dwadzieścia lat. W książce przedstawia swoją drogę od etapu, gdy chroniczne zaburzenia snu całkowicie odizolowały ją od normalnego życia, aż do momentu, gdy sen wreszcie się pojawił, wyszła do ludzi i zaczęła pracować. Opisuje swoją odyseję: stany świadomości i tematy, na których przez jakiś czas skupiała całą uwagę.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KAMILEM SOBIKIEM

30. maja odbyło się spotkanie autorskie z Kamilem Sobikiem, autorem powieści pt. “Gary & Litin: Maroszek” oraz autorem bloga Segeworld. Gary Hayes i Litin Stockborn są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych złodziei w swojej branży. W świecie przestępczym dali się poznać, jako skuteczny duet, któremu trudno udowodnić jakąkolwiek kradzież.”

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARIĄ TYMAN

27. maja (piątek) godz. 16:30 Biblioteka w Wyrach

27. maja gościem Biblioteki w Wyrach była Maria Tyman, która opowiedziała o swojej książce “Bezsenność czyli o tym, jak snu szukałam”. Pokazała nam swoją historię życia, od choroby do wyzdrowienia, dzieląc się z czytelnikami dobrymi radami i swoimi odkryciami pro-zdrowotnymi.

2021

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ALEKSANDRĄ RAK

26. listopada (piątek) godz. 17:00 Biblioteka w Wyrach

26. listopada Biblioteka w Wyrach gościła pisarkę powieści obyczajowych oraz mieszkankę Wyr Aleksandrę Rak. Podczas spotkania opowiedziała o swoich książkach, o tym skąd czerpie pomysły oraz o planach na najbliższy rok.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z IZABELĄ GRABDĄ

5. listopada (piątek) godz. 17:00 Biblioteka w Wyrach

5. listopada w bibliotece w Wyrach odbył się wieczór autorski z Izabelą Grabdą, autorką literatury obyczajowej i fantasy. Przygodę z pisaniem zawdzięcza swojej sąsiadce, która zmotywowała ją do napisania romansu. Jak się okazało „Przypadek Lidki” – jej pierwsza książka – zdobyła III miejsce w konkursie na powieść o miłości. Podczas spotkania z czytelniczkami, ciekawie opowiadała o swoich wydanych książkach, jak również o wesołych sytuacjach, jakie zdarzyły się w związku z ich pisaniem. Wśród książek jej autorstwa znajdziecie także: „Życie od nowa”, „Zmarnowany rozsądek” – T. 1, “Nie będę aniołem”, opowiadanie w zbiorze „Wakacyjna miłość. Antologia”. Z gatunku urban fantasy wydana została książka „Amortach” – T. 1 cyklu Flawaris. Pani Izabela jest również współautorką antologii polskiej fantastyki w zbiorze „Neolegendy Krakowskie”

SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGATĄ SAWICKĄ

20. października mieliśmy przyjemność gościć w naszej Bibliotece w Gostyni Agatę Sawicką, autorkę piszącą literaturę obyczajową. Z wykształcenia jest politologiem, ale jej pasją już od najmłodszych lat jest pisanie. Dotąd ukazały się powieści: „Jeszcze jedna szansa”, „I znowu zaświeci słońce” oraz cykl – Dwór w Zaleszycach: „Niespokojne serca”, „Poplątane ścieżki”, „Niebo po burzy”.
Uczestnicy spotkania z zaciekawieniem słuchali opowieści o ponadczasowych wartościach: miłości, odpowiedzialności, tradycji, historii rodzinnej.
Agata Sawicka stawia w swoich książkach na pozytywny przekaz, bez wulgaryzmów, na pokazanie dobra, które każdy człowiek ma w sobie. Jej książki są pisane z sercem i dla serc. https://www.facebook.com/agatasawickaautorka

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JANUSZEM BŁASIAKIEM

20. października gościliśmy w Bibliotece w Gostyni, Janusza Błasiaka – autora książki „Godki Starzika Fuloły”. Były rozmowy o twórczości autora, o jego zamiłowaniu do gwary śląskiej, o inspiracjach i planach na przyszłość.

SPOTKANIE Z KACPREM PERKOWSKIM I MICHAŁEM KOPAŃSKIM

15. października gościliśmy Kacpra Perkowskiego i Michała Kopańskiego, którzy opowiadali o Odessie – jak obecnie funkcjonuje to miasto, co warto w nim zobaczyć, jak się po nim poruszać… gdzie nocować, co warto zjeść… Prelegenci zachęcali do odwiedzenia tego ukraińskiego miasta i to za stosunkowo mały budżet.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ LISIŃSKĄ

13. października mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece w Gostyni, Małgorzatę Lisińską, autorkę piszącą fantasy oraz literaturę obyczajową. Uczestnicy naszego spotkania z zaciekawieniem słuchali opowieści wadowiczanki mieszkającej w Tychach.

Małgorzata Lisińska https://www.facebook.com/lisinskam

SPOTKANIE AUTORSKIE Z IZABELĄ GRABDĄ

6. października mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece w Gostyni, Izabelę Grabdę, autorkę piszącą literaturę kobiecą, fantastykę oraz stawiającą swoje pierwsze kroki w kryminale. Uczestnicy naszego spotkania z zaciekawieniem słuchali opowieści pisarki z Imielina, która zaintrygowała nas i wprowadziła w magiczny świat urban fantasy.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PATRYCJĄ MACHAŁEK

Po raz pierwszy w filii naszej biblioteki w Gostyni gościliśmy Patrycję Machałek, autorkę zafascynowana tematyką zielarską. Z radością podzieliła się z naszymi Czytelnikami swoją pasją. W swoich publikacjach zwraca ogromną uwagę na lecznicze właściwości roślin oraz możliwości ich kreatywnego wykorzystania w każdej kuchni.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ WOJTKOWSKĄ-WITALA

18. sierpnia mieliśmy przyjemność gościć Annę Wojtkowską-Witala. Nasze zbiory, dzięki uprzejmości pisarki, powiększyły się o kolejny tom jej powieści pt. „Odnaleźć marzenia”. Zapraszamy do lektury oraz do odwiedzenia strony Anna Wojtkowska-Witala – strona autorska

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ALEKSANDRĄ RAK

Pierwsze spotkanie autorskie naszych Czytelników na żywo z Aleksandrą Rak odbyło się 16.08.2021r. Obie nasze biblioteki zostały obdarowane przez autorkę książkami cyklu „Pensjonat na Wzgórzu” oraz drugim tomem serii „Poprowadź mnie”.

Skip to content