Warning: Use of undefined constant ‘1’ - assumed '‘1’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/azim/domains/gbp.wyry.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-visitor-counter-widget/index.php on line 218
Gościli w naszej Bibliotece – Gminna Biblioteka Publiczna w Wyrach

Gościli w naszej Bibliotece

2022

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PATRYCJĄ ŻUREK

24. czerwca Bibliotekę w Wyrach odwiedziła Patrycja Żurek, autorka powieści obyczajowych poruszających trudne tematy. Na spotkaniu z czytelnikami przybliżyła historie opisane w swoich powieściach – niełatwe, pouczające i pomagające pewno wielu ludziom. Poznaliśmy „Iskierkę”, „Marcina”, „Grubaskę” czy „Serce lasu”. Każda inna, każda ciekawa i każda warta przeczytania. Wśród powieści jej autorstwa znajdziecie również: „Kobietki”, „Ptaki”, „Światła w oknach”, „Wschodni płomień”, „Z poczwarek w motyle” czy „Księżycowe dni”. Zapraszamy do lektury.

Natomiast 22. czerwca mieliśmy przyjemność gościć Patrycję Żurek w bibliotece w Gostyni.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARIĄ TYMAN

8. czerwca naszym gościem była Maria Tyman,

Spotkanie autorskie z łaziszczanką Marią Tyman, autorką książki pt. “Bezsenność czyli o tym, jak snu szukałam”. Autorka poszukiwała snu przez ponad dwadzieścia lat. W książce przedstawia swoją drogę od etapu, gdy chroniczne zaburzenia snu całkowicie odizolowały ją od normalnego życia, aż do momentu, gdy sen wreszcie się pojawił, wyszła do ludzi i zaczęła pracować. Opisuje swoją odyseję: stany świadomości i tematy, na których przez jakiś czas skupiała całą uwagę.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KAMILEM SOBIKIEM

30. maja odbyło się spotkanie autorskie z Kamilem Sobikiem, autorem powieści pt. “Gary & Litin: Maroszek” oraz autorem bloga Segeworld. Gary Hayes i Litin Stockborn są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych złodziei w swojej branży. W świecie przestępczym dali się poznać, jako skuteczny duet, któremu trudno udowodnić jakąkolwiek kradzież.”

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARIĄ TYMAN

27. maja gościem Biblioteki w Wyrach była Maria Tyman, która opowiedziała o swojej książce “Bezsenność czyli o tym, jak snu szukałam”. Pokazała nam swoją historię życia, od choroby do wyzdrowienia, dzieląc się z czytelnikami dobrymi radami i swoimi odkryciami pro-zdrowotnymi.

2021

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ALEKSANDRĄ RAK

26. listopada Biblioteka w Wyrach gościła pisarkę powieści obyczajowych oraz mieszkankę Wyr Aleksandrę Rak

SPOTKANIE AUTORSKIE Z IZABELĄ GRABDĄ

5. listopada w bibliotece w Wyrach odbył się wieczór autorski z Izabelą Grabdą, autorką literatury obyczajowej i fantasy. Przygodę z pisaniem zawdzięcza swojej sąsiadce, która zmotywowała ją do napisania romansu. Jak się okazało „Przypadek Lidki” – jej pierwsza książka – zdobyła III miejsce w konkursie na powieść o miłości. Podczas spotkania z czytelniczkami, ciekawie opowiadała o swoich wydanych książkach, jak również o wesołych sytuacjach, jakie zdarzyły się w związku z ich pisaniem. Wśród książek jej autorstwa znajdziecie także: „Życie od nowa”, „Zmarnowany rozsądek” – T. 1, “Nie będę aniołem”, opowiadanie w zbiorze „Wakacyjna miłość. Antologia”. Z gatunku urban fantasy wydana została książka „Amortach” – T. 1 cyklu Flawaris. Pani Izabela jest również współautorką antologii polskiej fantastyki w zbiorze „Neolegendy Krakowskie”

SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGATĄ SAWICKĄ

20. października mieliśmy przyjemność gościć w naszej Bibliotece w Gostyni Agatę Sawicką, autorkę piszącą literaturę obyczajową. Z wykształcenia jest politologiem, ale jej pasją już od najmłodszych lat jest pisanie. Dotąd ukazały się powieści: „Jeszcze jedna szansa”, „I znowu zaświeci słońce” oraz cykl – Dwór w Zaleszycach: „Niespokojne serca”, „Poplątane ścieżki”, „Niebo po burzy”.
Uczestnicy spotkania z zaciekawieniem słuchali opowieści o ponadczasowych wartościach: miłości, odpowiedzialności, tradycji, historii rodzinnej.
Agata Sawicka stawia w swoich książkach na pozytywny przekaz, bez wulgaryzmów, na pokazanie dobra, które każdy człowiek ma w sobie. Jej książki są pisane z sercem i dla serc. https://www.facebook.com/agatasawickaautorka

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JANUSZEM BŁASIAKIEM

20. października gościliśmy w Bibliotece w Gostyni, Janusza Błasiaka – autora książki „Godki Starzika Fuloły”. Były rozmowy o twórczości autora, o jego zamiłowaniu do gwary śląskiej, o inspiracjach i planach na przyszłość.

SPOTKANIE Z KACPREM PERKOWSKIM I MICHAŁEM KOPAŃSKIM

15. października gościliśmy Kacpra Perkowskiego i Michała Kopańskiego, którzy opowiadali o Odessie – jak obecnie funkcjonuje to miasto, co warto w nim zobaczyć, jak się po nim poruszać… gdzie nocować, co warto zjeść… Prelegenci zachęcali do odwiedzenia tego ukraińskiego miasta i to za stosunkowo mały budżet.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ LISIŃSKĄ

13. października mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece w Gostyni, Małgorzatę Lisińską, autorkę piszącą fantasy oraz literaturę obyczajową. Uczestnicy naszego spotkania z zaciekawieniem słuchali opowieści wadowiczanki mieszkającej w Tychach.

Małgorzata Lisińska https://www.facebook.com/lisinskam

SPOTKANIE AUTORSKIE Z IZABELĄ GRABDĄ

6. października mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece w Gostyni, Izabelę Grabdę, autorkę piszącą literaturę kobiecą, fantastykę oraz stawiającą swoje pierwsze kroki w kryminale. Uczestnicy naszego spotkania z zaciekawieniem słuchali opowieści pisarki z Imielina, która zaintrygowała nas i wprowadziła w magiczny świat urban fantasy.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PATRYCJĄ MACHAŁEK

Po raz pierwszy w filii naszej biblioteki w Gostyni gościliśmy Patrycję Machałek, autorkę zafascynowana tematyką zielarską. Z radością podzieliła się z naszymi Czytelnikami swoją pasją. W swoich publikacjach zwraca ogromną uwagę na lecznicze właściwości roślin oraz możliwości ich kreatywnego wykorzystania w każdej kuchni.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ WOJTKOWSKĄ-WITALA

18. sierpnia mieliśmy przyjemność gościć Annę Wojtkowską-Witala. Nasze zbiory, dzięki uprzejmości pisarki, powiększyły się o kolejny tom jej powieści pt. „Odnaleźć marzenia”. Zapraszamy do lektury oraz do odwiedzenia strony Anna Wojtkowska-Witala – strona autorska

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ALEKSANDRĄ RAK

Pierwsze spotkanie autorskie naszych Czytelników na żywo z Aleksandrą Rak odbyło się 16.08.2021r. Obie nasze biblioteki zostały obdarowane przez autorkę książkami cyklu „Pensjonat na Wzgórzu” oraz drugim tomem serii „Poprowadź mnie”.

Skip to content