Zespół Biblioteki

Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyrach stanowią ZESPÓŁ, którego potencjał wykracza poza prostą sumę potencjałów poszczególnych osób, dzięki efektowi synergii. Stawiamy na interdyscyplinarną współpracę w Zespole, w naszej „małej Ojczyźnie”, w regonie, w kraju. Jesteśmy również otwarci na  współpracę międzynarodową.

Aby świadomie kształtować przyszłość kultury potrzebna jest nam zarówno znajomość naszej historii i tradycji, jak i jasnej wizji celu, do którego chcemy dążyć. Planując naszą pracę  stale odpowiadamy sobie na pytania: dokąd zmierzamy, jakie są nasze atuty, jakie słabości, co jest dla nas istotne, jaki obraz chcemy przekazać otoczeniu? Preferujemy ustawiczny rozwój własny , dążymy do coraz lepszego funkcjonowania naszych instytucji i  naszej społeczności.

DYREKTOR
Joanna BIENIEK-STRĄCZEK
e-mail: dyrektor@gbp.wyry.pl

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali…” – Święty Jan Paweł II
Lubię pracę z ludźmi i dla ludzi. Chętnie podejmuję nowe wyzwania. Chciałabym, aby Gminna Biblioteka Publiczna w Wyrach łączyła ludzi, informacje i idee, tradycję i nowoczesność, wzbogacała życie mieszkańców i budowała lokalną społeczność. „Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu” – zamierzam szukać sposobów na coraz bardziej efektywne funkcjonowanie naszych Bibliotek.

GŁÓWNA KSIĘGOWA
Maria KOPAŃSKA
e-mail: ksiegowosc@gbp.wyry.pl

„Bo któż z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie najpierw i nie oblicza wydatków, czy ma na wykończenie?” Łk 14,28
Preferuję analityczne podejście do realizacji zadań. W Bibliotece najważniejsze  jest dla mnie, aby  wydatkowanie środków budżetowych odbywało się zgodnie z zasadami: rzetelności, gospodarności, celowości oraz legalności gospodarowania  finansami publicznymi. Lubię ład i porządek. Dbam o przestrzeganie dyscypliny finansów publicznych.  W życiu zawodowym i osobistym utożsamiam się ze słowami Marcina Iwuć: ”Prawdziwym celem jest gospodarowanie pieniędzmi w taki sposób, by pomagały nam w czynieniu dobra, w spełnianiu marzeń i w jeszcze lepszym wykorzystaniu naszego potencjału.”

BIBLIOTEKARZ
Barbara DŁUGOSZ
e-mail: wyry@gbp.wyry.pl

„Warto być przyzwoitym” – Wł. Bartoszewski
Powiedzenie, że los każdego z nas zapisany jest w gwiazdach, pasuje do mnie jak ulał. Bibliotekarstwo to nie tylko wyuczony i wykonywany zawód ale przede wszystkim pasja i służba. Bo w bibliotece dla mnie najważniejszy jest czytelnik. W wolnych chwilach lubię poznawać historię, szczególnie tę o naszych „małych ojczyznach” oraz genealogię swojej rodziny. A zupełnie nie dawno odkryłam radość z tworzenia ogrodu.

BIBLIOTEKARZ
Anna LANUSZNY
e-mail: bibliotekarz@gbp.wyry.pl

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się nią dzieli.” – Albert Schweitzer
Jestem ciekawa świata i ludzi. Zawsze chętnie dzielę się swoją wiedzą, ale też lubię wysłuchać opinii innych ludzi. Cenię sobie możliwość rozwoju oraz pracy w zgranym zespole. Staram się dostrzegać pozytywne aspekty każdej sytuacji.
„Zamiast tępić zło, lepiej szerzyć dobro” /„Mały Książę”, Antoine de Saint-Exupéry

BIBLIOTEKARZ
Dorota BUKOWSKA
e-mail: bibliotekarz@gbp.wyry.pl

„Bo jeśli raz przywykliśmy do tego, aby radość i pociechę czerpać z książek, to już się bez nich nie potrafimy obejść” – Astrid Lindgren
Biblioteka jest dla mnie magicznym miejscem, tutaj mogę łączyć prace z przyjemnością jaką daje czytanie książek. Można powiedzieć, że jestem molem książkowym, dlatego cieszę się, że te kilka lat wstecz trafiłam do tego świata – świata książek i czytelników. Bo książka to nie tylko okładka i kartki, to też pewna historia, czasem smutna, czasem straszna, ale dająca też wiele radości. Ja tę radość chcę przekazywać dalej, zachęcając do czytania.

POMOC BIBLIOTEKARZA, KASA
Celina KARWOT
e-mail: kasa@gbp.wyry.pl

„Weź tyle, ile potrzebujesz, daj tyle, ile możesz.” – Sokrates
To moja życiowa dewiza. Moją pasją jest ciągłe tworzenie czegoś nowego. Samo tworzenie rękodzieła oraz prac plastycznych wyzwala u mnie sporo pokładów radości. Szczególnie, gdy mogę dzielić zamiłowanie z innymi.
Jestem osobą otwartą, bezpośrednią, uprzejmą oraz zawsze służę pomocą innym. Można zwrócić się do mnie o pomoc w wyborze książki. Zawsze postaram się odpowiednio podpowiedzieć lub doradzić. 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
Darosław WÓJCIK
e-mail: iod@gbp.wyry.pl

KOORDYNATOR DO SPRAW DOSTĘPNOŚCI
Joachim DUDOŃ
e-mail: j.dudon@gbp.wyry.pl

Skip to content