#ZaczytaniPolecają! 2021

Zapraszamy Państwa do promocji czytelnictwa i włączenia się w realizację projektu #ZaczytaniPolecają! Od stycznia do grudnia 2021 roku będziemy podawać hasło na dany miesiąc, które stanowiło będzie inspirację do napisania recenzji książki.
Więcej informacji o projekcie znajdziecie tutaj.


HASŁA
styczeń: Zauważ w zwyczajnych ludziach ich nadzwyczajność.

luty: „Kochać to znaczy chcieć dobra drugiego” św. Tomasz z Akwinu.
marzec: „Zawsze jest dobry dzień, kiedy szczęśliwie otwierasz oczy” ks. Jan Twardowski
kwiecień: Życie nie kończy się na młodości. Na każdym jego etapie jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy.
maj: Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają” Andre Maurois

czerwiec: „Życie bez radości jest jak długa podróż bez gospody” Demokryt
lipiec: „Niewiele do szczęścia potrzeba: trochę piasku, morza, nieba” J.I. Sztaudynger
sierpień
wrzesień
październik
listopad
grudzień

Styczeń: Zauważ w zwyczajnych ludziach ich nadzwyczajność

I. Frączyk: Dziś jak kiedyś

„Dziś jak kiedyś” – powieść Izabeli Frączyk ukazuje losy Aleksandry, która chcąc zmienić swoje życie, przenosi się do małej mieściny o nazwie Bąszynek. Jednak nie wszystko układa się po jej myśli. Nowa praca okazuje się niewypałem, miasteczko wygląda jak z okresu PRL-u i ludzie… gadający i wszystko wiedzący. Ale „nie ma tego złego…”. Po jakimś czasie Ola sama dochodzi do wniosku, że to jej miejsce na ziemi. A że przy okazji różnych zdarzeń, z wątkiem kryminalnym również, poznaje przystojniaka, postanawia sobie dać szansę na szczęście. Pełna humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji powieść wciąga od pierwszej strony. Polecam gorąco tę pozycję, jak również inne tej autorki.

Dorota

I. Zarzycka: Pod wiatr; Pałac śród gór; Dzikuska. Historia miłości

„Pod wiatr” – losy małej dziewczynki znalezionej w lesie przez oddział piechoty legionowej. Książka opisuje jej losy, co ją pasjonowało i czy w tamtych czasach – na początku ubiegłego stulecia – miała szansę na spełnienie swoich marzeń?

„Pałac śród gór” – to powieść o człowieku, który chciał stworzyć spokojny azyl dla dzieci niechcianych, porzuconych, sierot. Czy mu się udało? I czy było warto? Przeczytajcie.

„Dzikuska. Historia miłości” – czy można okiełznać wiatr, huragan, dzikość serca. Czy można pomóc dziecku, które od najmłodszych lat wychowywano bez matki, bez nakazów i  zakazów. Jak potoczą się losy dorastającej dziewczynki o imieniu Ita, która potrafiła przestraszyć sześć nauczycielek, czterech profesorów i każdy z nich uciekał po paru dniach!

Polecam powieści Ireny Zarzyckiej, trochę zapomnianej pisarki, ale problemy opisane w jej książkach są aktualne do dziś.

Stefania

Luty: „Kochać to znaczy chcieć dobra drugiego” św. Tomasz z Akwinu.

A. Łacina: Kradzione róże

Podczas wakacji jedna z córek małżeństwa Celer, Jaśmina, wybiera się na wymarzone wakacje do Grecji, druga zaś, Róża, jak co roku, idzie na pielgrzymkę do Częstochowy. Rodzice martwią się o każdą z nich. Gdy Róża nie wraca w umówionym terminie do domu i nie daje żadnego znaku życia, rodzice szukają pomocy gdzie się tylko da. Jeżdżą po Polsce, angażują znajomych, rozsyłają wiadomości przez internet itp. Także policja jest bezradna. Róża zaufała przypadkowo poznanemu mężczyźnie. Czy powieść dobrze się kończy? Warto ją przeczytać. Serdecznie polecam.

Krysia J.

C. Läckberg: Złota klatka

Inteligentna i piękna Faye ma wszystko – wspaniałego męża, ukochaną córeczkę Julien i luksusowy apartament w najlepszej dzielnicy Sztokholmu. Ale czy szczęście może trwać wiecznie? Czy poświęcając mężowi wszystko, kosztem swoich marzeń i ambicji, zdoła go przy sobie zatrzymać? Jak potoczą się losy Faye, przeplatane wspomnieniami z dzieciństwa, przeczytacie w nowej serii kryminalnej „Faye”  Camilli Läckberg.

Stefania

N. Sparks: Z każdym oddechem

„Z każdym oddechem” Nicholasa Sparksa, to kolejna książka spośród wielu pozycji tego pisarza. Jestem miłośniczką jego pióra, jednak ta powieść wzbudziła we mnie szczególne emocje…
Ona – dziewczyna na rozdrożu, z bagażem różnych nieudanych związków z mężczyznami, on – mężczyzna po rozwodzie, ojciec nastoletniego syna, którego wychowuje matka dziecka…
Tru jest mieszkańcem Zimbabwe, przewodnikiem safari, ale wiadomość o ciężkiej chorobie ojca, z którym nie miał kontaktu powoduje, że przylatuje na kilka dni do Stanów Zjednoczonych i tu spotyka Hope i jej psa… To zwykłe przypadkowe spotkanie na plaży powoduje, że tych dwoje zaczyna postrzegać drugą osobę jako dopełnienie samego siebie. Zaczyna między nimi kiełkować piękne uczucie…ale niestety pewna informacja, którą przekazuje Tru niweczy ich wspólne plany na przyszłość… Czy na zawsze?
Jak bardzo trzeba kochać druga osobę, aby pozwolić jej iść, własną drogą? Niepozorna skrzynka pocztowa, która jest zlokalizowana tuż przy plaży odegra niesamowitą rolę w ich późniejszym życiu…
Polecam gorącą, tę niesamowitą powieść o miłości, pełną empatii i troski o druga osobę. Już nie mogę się doczekać ekranizacji tej książki!

Mariola Nowrot
bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Wyrach

Marzec: Zawsze jest dobry dzień, kiedy szczęśliwie otwierasz oczy ks. Jan Twardowski

N. Sparks: Pamiętnik

„Pamiętnik” Nicholasa Sparksa to debiutancka powieść tego pisarza.
W domu spokojnej starości, pewien mężczyzna, czyta pamiętnik kobiecie cierpiącej na chorobę Alzheimera. Kobieta jednak niczego nie pamięta ze swojej przeszłości, ale mężczyzna, uparcie czyta jej historię dwojga ludzi – Noaha i Allie. Poznali się oni jako nastolatkowie, podczas wakacji i szaleńczo się w sobie zakochali… Jednak związek bogatej dziewczyny, nie wszystkim się spodobał… Noah po wyjeździe Allie przez trzy lata wysyłał do niej listy, jednak  cały czas pozostawały one bez odpowiedzi… W końcu zaprzestał pisania, a zajął się remontem starego, kolonialnego domu, który kupił – tak jak obiecał ukochanej wiele lat temu podczas pamiętnych wakacji…
W tym samym czasie Allie próbowała ułożyć sobie życie  z mężczyzną z wyższych sfer, jednak przypadek sprawił, że natrafiła na intrygującą notatkę w lokalnej gazecie… Alisson zrozumiała, że aby móc rozpocząć życie u boku innego mężczyzny, powinna wrócić do człowieka, z którym rozstała się czternaście lat temu i zadać sobie i jemu pytanie dlaczego nie zawalczył o ich miłość?
Allie miała trudne zadanie, ale podjęła decyzję. Czas pokazał, czy wybrała dobrze?
,,Pamiętnik” to piękna historia o miłości, która wiele pokonała, potrafi nawet zwalczać straszną chorobę, chociaż tylko na kilka minut każdego dnia. Nicholas Sparks napisał piękną opowieść o miłości aż do końca, kiedy mija uroda i młodość. Warto zauważyć, że historia ta ma jeszcze bowiem drugich, ukrytych bohaterów: są to starość i choroba.
Kto jeszcze nie przeczytał tej pozycji gorąco zachęcam, jest to lektura obowiązkowa.

Mariola Nowrot
bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Wyrach

M. Wala: Na moment przed świtem, Ostatnia iskra nadziei, Nazajutrz Cię odnajdę (cykl: Za zakrętem)

Magdalena Wala jest autorką powieści: „Na moment przed świtem”, „Ostatnia iskra nadziei” i „Nazajutrz Cię odnajdę”.
Dwie kobiety: Agnes i Adriana, spotykają się niespodziewanie. Zaprzyjaźniają się i odnajdują wspólnych znajomych.Dzieli je kilka pokoleń, jednak problemy, z którymi muszą się borykać są podobne. Młodość Agnes przypada na okres II wojny. Musi dokonywać trudnych dla siebie wyborów. Adriana, której młodość przypada na koniec XX-wieku, traktuje Agnes jak swoją przyszywaną babcię. Zainteresowała się życiem swojej sąsiadki-babci. Chętnie przebywa w jej otoczeniu i słucha jej rad. Mimo upływu lat, problemy z którymi się tutaj spotykamy są niezmienne. Trzy tomowe opracowanie czyta się bardzo szybko i z wielkim zainteresowaniem.

K.J.

Kwiecień: Życie nie kończy się na młodości. Na każdym jego etapie jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy.

D. Schrammek: Horyzonty uczuć, Na brzegu życia, Wiatr wspomnień ( cykl Horyzonty uczuć)

Dorota Schrammek jest autorką 3-tomowej powieści: “Horyzonty uczuć”, “Na brzegu życia” i “Wiatr wspomnień”. Akcja powieści dzieje się w nadmorskiej miejscowości – Pobierowo. Ukazuje losy różnych związków, tych formalnych i tych nieformalnych. Zoja, po rozwodzie z Tadeuszem odnajduje Ryszarda, z którym wiąże swoje dalsze życie. Matylda, po śmierci swego męża zakochuje się we Władysławie. Wójt i sołtysowa stanowią świetną, dobrze dobraną parę. Doświadczony życiowo, mimo młodego wieku, Michał, poznaje pokrzywdzoną przez los, Aldonę. Ile osób, tyle problemów. Różne postawy, nieprzewidziane decyzje, a życie toczy się dalej. Czasem warto coś zmienić, by być szczęśliwszym i dawać szczęście innym. Serdecznie polecam przeczytanie tych powieści.

K. J.

A. Sakowicz: Złodziejka marzeń, To się da!, Już nie uciekam (cykl Złodziejka marzeń)

Anna Sakowicz jest autorką 3-tomowej powieści pt.;”Złodziejka marzeń”, “To się da” oraz “Już nie uciekam”. Czterdziestoletnia nauczycielka Joanna, która po rozwodzie wychowuje nastoletnią córkę, wybiera się na roczny urlop zdrowotny dla poratowania zdrowia. Wyjeżdża do samotnie mieszkającej ciotki, by się nią zaopiekować. Nowe środowisko dostarcza jej wielu wrażeń, poznaje ciekawych ludzi. Zaczyna pisać książki, udziela się w miejscowym hospicjum. W jej życiu pojawiają się nowe miłości. Musi podejmować trudne życiowo decyzje. Autorka pokazuje jak może zmienić się podejście do życia pod wpływem nowo poznanego środowiska.

K. J.

J. Miszczuk: Matki, żony, czarownice, Zalotnice i wiedźmy, Córki swoich matek (cykl Matki, żony, czarownice)

„Matki, żony, czarownice”, „Zalotnice i wiedźmy”, „Córki swoich matek” to cykl powieści autorstwa Joanny Miszczuk ukazujący losy niezwykłych, związanych ze sobą więzami krwi, kobiet. Akcja książki rozgrywa się w dwóch przestrzeniach czasowych. Tu i teraz zaczyna się w roku 2007, we Wrocławiu. Główna bohaterka, Joanna, jest córką, żoną, matką. Wydaje się szczęśliwa i spełniona. Ma przecież to, co w życiu najważniejsze: wspaniałą kochającą rodzinę, oddanych, lojalnych przyjaciół. Jednak jej codzienność wcale nie przedstawia się tak kryształowo. Nieprzewidziane zdarzenia zmuszają Asię do podjęcia trudnych decyzji i wprowadzenia zmian w swoim dotychczasowym życiu. Ta silna, mądra kobieta udowadnia, że potrafi walczyć o siebie i doskonale radzi sobie z przeciwnościami losu. Niespodziewanie staje się właścicielką pałacu Bersolys w Paryżu. Wraz z testamentem do jej rąk trafia pamiętnik oraz listy pisane przez antenatki rodu. Od tego momentu zaczyna się niezwykła opowieść sięgająca XV wieku i pierwszej prababki, czarownicy Marii. Bujna wyobraźnia autorki kazała włączyć w poczet prababek Marię Kalergis – wielką miłość C.K Norwida, co niewątpliwie nadaje powieści pewnego smaczku. Joanna z zachłannością czyta i tłumaczy tajemnicze dokumenty. Poznaje zaskakującą historię swojej rodziny oraz pierścienia miłości i przebaczenia – „wielkiego brylantu otoczonego plejadą gwieździstych szafirów” – przekazywanego córkom z pokolenia na pokolenie. Teraz nosi go na swoim palcu, ale za kilka lat stanie się on własnością Misi, jej córki. Książkę czyta się szybko i z dużym zainteresowaniem, a zdarzenia z odległej przeszłości są niezwykle interesujące i przyprawiają o dreszczyk emocji.

I.M.

Maj: Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają”Andre Maurois

K.Hannah: Nocna droga

Kristin Hannah jest autorką powieści pt.”Nocna droga”.Główna bohaterka, Lexi Baill, córka narkomanki, po wielu wykluczeniach z kolejnych rodzin zastępczych, znajduje ciepło rodzinne u siostry swojej babci, Evy. W nowym środowisku zapoznaje się z rodziną Jude Farraday. Córka Jude, Mia, zaprzyjaźnia się z Lexi. Są dla siebie wsparciem i powierniczkami sekretów. Mia ma brata bliźniaka, Zacha. Cała trójka świetnie się rozumie. Jednak dorastająca młodzież, podejmując nieodpowiedzialne decyzje, stwarza nie tylko sobie, wiele problemów. Tutaj miłość przeplata się z nienawiścią. Śmierć dziecka to największa tragedia dla rodziców. Czy sprawcy łatwo jest przebaczyć?Mimo najcięższch doświadczeń życie toczy się dalej.
Serdecznie polecam przeczytanie tej powieści.

K.J

A. Szczęsna: Szepty drewnianych papug

Anna Szczęsna jest autorką powieści “Szepty drewnianych papug”. Michalina wychodzi za mąż za Roberta, mimo, że jej rodzice tego wyboru nie pochwalają. Nasza bohaterka szybko przekonywuje się, że niestety, jej małżeństwo było wielką pomyłką. Opuszcza swojego męża, zrywając z nim kontakt na kilka ładnych lat. Z pomocą przychodzi Rysia, babcia Michaliny, z którą jej matka, nie wiedzieć czemu, nie ma dobrych relacji.
W nowym środowisku Michalina poznaje nowych przyjaciół, zaczyna zarabiać na swoje, niewygórowane potrzeby. Przeszłość nie daje jednak o sobie zapomnieć. Wiele się dzieje, wiele się wyjaśnia. Problemy rodzinne zostają rozwiązane, a rodzące się uczucie nabiera rozpędu. Serdecznie polecam przeczytanie tej powieści.

K.J.

K. Mirek: Tylko jeden wieczór

Bohaterami “Tylko jednego wieczoru” Krystyny Mirek jest rodzina Nowaków. Sylwia Nowak, jej mąż Wojtek, córka Sara i syn Kacper – od dawna żyją obok siebie, a nie razem z sobą. W powieści pojawia się także siostra Sylwii, Marta,  jej córka Julia oraz Pani Zofia- kobieta znająca życie i ludzi i umiejąca doradzić i pomóc w każdej sytuacji. Pycha Sylwii z powodu jej własnych dokonań pociągnęła ją prawie na dno. Udawała silną, lecz potrzebowała wsparcia w wychowywaniu dzieci. Siły miał jej dodać szczęśliwy związek. Zdobyta kariera zmieniła ją, ale też i wiele nauczyła. Śmierć siostry i konieczność przejęcia opieki nad siostrzenicą odmieniły tę twardą, dotąd pewną siebie aktorkę-amatorkę. Szczere rozmowy z Zofią skłoniły Sylwię do obcego jej dotąd działania. Nie bez znaczenia miał czas akcji powieści – okres bożonarodzeniowy. Serdecznie polecam przeczytanie tej powieści.

K.J.

A. Wojtkowska-Wojtala: Zapach makadamii

Mała Matylda straciła rodziców bardzo wcześnie. Po ich śmierci wychowywała ją ciocia Ewa. Jej sekretem było znalezione w torebce mamy zdjęcie przystojnego Roberta. Nawt gdy ukończyła studia prawnicze, poznała Jacka, z którym wspólnie prowadzili kancelarię, ani na chwilę nie przestawała myśleć o Robercie. Krótki reportaż o bohaterze, który wyratował z pożaru dziecko, zainteresował Matyldę. Na ekranie pojawił się Robert – jej bohater z dzieciństwa. Postanowiła go odszukać. Tak też zrobiła. Przyjaciel mamy stał się dla niej kimś bliskim.Po wielu niespodzianach życiowych Matylda dostaje od życia to co najlepsze, prawdziwą miłość. Powieść wciąga. Serdecznie polecam jej przeczytanie.

K.J.

Czerwiec: „Życie bez radości jest jak długa podróż bez gospody” Demokryt

K. Mirek: Francuska opowieść

“Francuska opowieść” to kolejna powieść Krystyny Mirek.
Czwórka przyjaciół: Berenika, zwana Beatką, Jakub, Oliwia i Kacper wspólnie wybierają się na południe Francji. Jakub jedzie w celach zarobkowych, na winobranie. Jego przyjaciółka Beatka chce mu towarzyszyć, by Go lepiej poznać i zastanowić się nad przyszłym, wspólnym życiem. Oliwia, wytrawna redaktor poczytnego pisma kobiecego chce przeprowadzić wywiad z właścicielem winnicy, hrabią Reudefort. Zatrudnia przed wyjazdem Kacpra, jako swojego asystenta. Na przybyłych oczekuje Aleks, prawa ręka właściciela winnicy. Praca na akord przy winobraniu przerasta możliwości Jakuba i Beatki. Przebojowa Oliwia próbuje dogadać się z Aleksem, co nie przychodzi jej łatwo.Kacper zaprzyjaźnia się z Marie, francuską pracownicą winiarni i towarzyszką życia Aleksa. Spokojne dotąd życie pracowników winiarni zakłóca wieść o chorobie jej właściciela. Aleks, który zaniedbał swoją rodzinę postanawia odmienić swój los i wziąć na siebie odpowiedzialność za swoje dwie córeczki pozostawione pod opieką babć w Polsce po śmierci żony. To szczera rozmowa z właścicielem winiarni i przebojową Oliwią zmusiły Aleksa do powrotu do kraju. Odnajduje się w roli ojca. Beatka i Jakub biorą ślub w winnicy. Panna młoda zaplotła warkocz, który Hrabiemu przypomniał jego dawne młode lata i niespełnione uczucie. Polecam przeczytanie tej powieści.

K.J

A. Bellon: Requiem

Anna Bellon jest autorką powieści p.t.”Requiem”. Młodzi ludzie po skończonych szkołach średnich rozpoczynają studenckie życie, z dala od swoich rodzin. Głównymi bohaterami są Alek i Łucja. Początkowo spotykają się wyłącznie podczas zajęć na uczelni. Z upływem czasu stają się sobie bliscy. Alek zmaga się z przeszłością, która pozostawiła na jego psychice widoczne także dla Łucji ślady. Wspólnie przegadane wieczory sprawiły, że życie staje się znośniejsze, mimo utraty trzech najlepszych przyjaciół. Gdziekolwiek będziemy, przeszłość zawsze będzie z nami i dlatego musimy nauczyć się z nią żyć. Polecam przeczytanie tej powieści.

K.J.

Lipiec: „Niewiele do szczęścia potrzeba: trochę piasku, morza, nieba” J.I. Sztaudynger

K. Wilczyńska: Światło w jej oczach (cykl: Ja, kobieta)

“Światło w jej oczach” to pierwszy tom nowego cyklu Karoliny Wilczyńskiej “Ja, kobieta”. Tym razem na kartach powieści odkrywamy autentyczne historie kobiet, ich radości, smutki, problemy. Główną bohaterką powieści jest Klara, która chcąc się usamodzielnić, rozpoczyna swoją przygodę z malowaniem obrazów kobiet. Ale robi to w sposób nadzwyczajny. Po wielu dniach rozmów, pytań i opowiadań powstają prawdziwe portrety odzwierciedlające i pokazujące życie danej kobiety. A pierwszą z nich jest Łucja. Córka, żona, matka…niestety życie jej nie oszczędza. Jej mama od młodych lat walczy z chorobą dwubiegunową. Łucja otwiera przed nami drzwi do swojego życia, tego prawdziwego, trudnego i wymagającego wielu wyrzeczeń w związku z opieką nad swoją mamą. To obraz kobiety walczącej, zdeterminowanej i nie poddającej się, mimo wielu kłód rzucanych pod nogi. To również historia o wielkiej miłości córki do matki. A przy okazji medyczna opowieść o mało znanej ludziom i podstępnej chorobie. Polecam przeczytać tę pozycję i czekam na kolejny tom z cyklu “Ja, kobieta”.

D.

A. Rak: Niełatwe powroty (cykl: Pensjonat na wzgórzu)

Trzy różne historie życiowe , trzy kobiety -siostry,  ale jedno je łączy rodzinne Bieszczady. Każda na rozstaju swojej drogi życiowej, z bagażem doświadczeń. Jak potoczy się życie Klaudii Patrycji oraz Martyny? Czy zwycięży sentyment i miłość czy może chęć wzbogacenia się na sprzedaży dziecinnych wspomnień. Polecam pierwszą cześć serii „ Pensjonat na wzgórzu” Niełatwe powroty Aleksandry Rak. Z niecierpliwością czekam na kolejną serię powieści.

Katarzyna Bańczyk

A. Rak: Echo

Dwoje kochających się nad życie ludzi  nagle doświadcza dramatycznej lekcji życia. Może wszystko potoczyłoby się inaczej, gdyby nie stojąca murem rodzina, która robiła wszystko by zniszczyć i ugasić to uczucie. Prawie im się to udało, a będący w amnezji Patryk swoją dalszą drogę życiowa ułożyłby zgodnie z ich planem. Ukazane w książce uczucie tylko udowadnia, że prawdziwej miłości nic nie zrujnuje. Książka fantastyczna, dodatkowo akcja toczy się w nadmorskim Bobolinie, co pozwala oderwać się od codzienności i przenieść umysł w szum fal. Polecam gorąco książkę Echo pani Aleksandy Rak.

Katarzyna Bańczyk

R. Manicka: Matka ryżu

Rani Manicka jest autorką powieści “Matka Ryżu”.Jest to wielopokoleniowa saga malajskiej rodziny. Akcja powieści obejmuje wiek XX. Główna bohaterka, Lakszmi, urodziła się na  Cejlonie. Mając 14 lat opuszcza rodzinny kraj i wyjeżdża na Malaje. Wychodzi za mąż za ubogiego urzędnika, Aję, wdowca, ponad trzykrotnie starszego od Niej. Lakszmi nie załamuje się, staje się głową rodziny i jej ostoją.  Jest uosobieniem Matki Ryżu,jednej z najstarszych bogiń, czczonych w Azji Południowo-Wschodniej, zapewniającej dostatek i szczęście. W wieku 19 lat jest już matką sześciorga dzieci. Powieść zawiera relacje poszczególnych członków rodziny  i  ich koleje losu.  Trudne do przejścia były dla mnie  wątki II wojny światowej, gdzie autorka porusza bestialstwo japońskiej inwazji.

K.J.

J. Mansell: Kocham Cię nad życie

Jill Mansell jest autorką powieści p.t.”Kocham Cię nad życie”.  Główna bohaterka, Ellie Kendall traci męża w wypadku komunikacyjnym. Dzięki pomocy Tonyego, swojego teścia, wraca powoli do utraconego życia. Zmienia swoje środowisko.Poznaje swoją przyszłą przyjaciółkę, Roo. Młode kobiety świetnie się dogadują. Są dla siebie wsparciem. Z kilku poznanymi, po stracie męża, mężczyznami, Ellie nie może ułożyć sobie na nowo życia. Dopiero swym  nowym pracodawcą,  Zackiem, Ellie jest zauroczona. Uczucie rozwija się powoli. Para wzajemnie się poznaje. Początkowo jednak tylko na gruncie służbowym. Wspólne wyjścia i wyjazdy sprzyjają rozwojowi związku. U boku tego mężczyzny Ellie zaczyna na nowo żyć. Przystępny styl lekkiej  powieści  urozmaici rutynę codziennych obowiązków. Polecam przeczytanie tej pozycji książkowej.

K.J.

Skip to content