Narodowe Czytanie 2021

Zapraszamy naszych czytelników do włączenia się w akcję Narodowego Czytania. W tym roku będziemy czytać lekturę Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”.

Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W ciągu 9 kolejnych lat, podczas corocznej akcji czytano m.in. : dzieła Aleksandra Fredry , Trylogię Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Quo Vadis Henryka Sienkiewicza, Przedwiośnie Stefana Żeromskiego, Nowele polskie oraz Balladynę Juliusza Słowackiego.

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania skupia się wokół tematu obłudy i zakłamania, niosąc  uniwersalne przesłanie, aby potępiać zło. Moralność Pani Dulskiej  to utwór zawierający zarówno elementy komedii, w których zachowanie kołtuńskie okazuje się godne śmiechu, jak i tragedii, gdzie to zachowanie prowadzi do ludzkich dramatów i łez. Dzieło Gabrieli Zapolskiej możemy przeczytać jako lekturę, jak również zobaczyć w formie inscenizacji teatralnych czy adaptacji telewizyjnych i filmowych.

W piątek 3 września zapraszamy do śledzenia naszego profilu na facebooku – będziemy wspólnie czytać Moralność Pani Dulskiej. Wszystkich naszych Czytelników, którzy posiadają w domowych biblioteczkach dzieło Gabrieli Zapolskiej zapraszamy do gminnych bibliotek po stempel pamiątkowej pieczęci, którą otrzymaliśmy od Prezydenta RP w ramach tegorocznego Narodowego Czytania.

Zachęcamy do lektury „Moralności Pani Dulskiej” i włączenia się w akcję Narodowego Czytania 2021.

Możesz również polubić…

Skip to content